Jízda po SAVE

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Jízda po SAVE

Příspěvek od anry »

Zdravim, mam prosbu. Kdyz si ulozim scenar s ESEM od p.Hekla, tak jak mam po opetovnem nacteni tu masinu zprovoznit behem jizdy abych nestratil cas. Jestli to teda jde. dik
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Kal000px »

Nevím jak je to se savama (jestli když si to uložíš za jízdy tak se ti to pak načte s mašinou dole, což mi přijde zvláštní, ale ok :D ), ale pokud máš eso dole a potřebuješ ho rychle nahodit do stavu x5x tak použij dvakrát Ctrl+Shift+F1 ;)
Jede jede mašinka..
jiri56
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. kvě 2014 23:53:26

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od jiri56 »

Tohle se mi taky stává ale i v bobině. Diesely jsou v poho, ale u bobiny si nejsem jistej jestli by ta zkratka fungovala
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od KaMat »

Ukladejte pokaždé když prijedete k nástupišti pro cestující.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od kiski »

Za Eso hovoriť nemôžem, ale u Bobín to takto zachované ostane. To nahodenie netrvá večne, máte to za minútu. Je to tak lepšie kvôli skriptu, korektne sa všetko resetne. A žiadna skratka u Bobín fungovať nebude, "rýchle" spustenie vôbec nie je zahrnuté.
Braňo
Vlastik

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Vlastik »

Jo a vůbec nejlepší je po uložení si načíst scénář s lokomotivou od vR ,třeba DB 120,to je zážitek když nic nefunguje dokonce ani brzdy,ani nouzová. Tohle nechápu že to tak je do..vené,takový scénář není možné dokončit.
Vlastik

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Problém je, že si hra při uložení ukládá stavy jen těch svých defaultních ovladačů. Proměnné ve skriptu ignoruje. Takže konkrétně u esa při načtení to nejspíš strhne rychlobrzdu a všechno bude shozené.
Michale furt lepší rychlobrzda a znovu se rozjet,než nebrzdit vůbec nebo jenom loko a ze 160 to je opravdu zážitek.
Tohle není vůbec ošetřené.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Problém je, že si hra při uložení ukládá stavy jen těch svých defaultních ovladačů. Proměnné ve skriptu ignoruje. Takže konkrétně u esa při načtení to nejspíš strhne rychlobrzdu a všechno bude shozené.
Na 99% to dělá reset ovladačů. Já ho u Zamračený nedával, protože je to určený pro méně zdatné uživatele, ne pro profíky a tam je to v pohodě. Jediný defaultní ovladač, co tam mám je EndineBrakeControl. Vše ostatní je nějak řízené skriptem.....
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Problém je, že si hra při uložení ukládá stavy jen těch svých defaultních ovladačů. Proměnné ve skriptu ignoruje. Takže konkrétně u esa při načtení to nejspíš strhne rychlobrzdu a všechno bude shozené.
Na 99% to dělá reset ovladačů. Já ho u Zamračený nedával, protože je to určený pro méně zdatné uživatele, ne pro profíky a tam je to v pohodě. Jediný defaultní ovladač, co tam mám je EndineBrakeControl. Vše ostatní je nějak řízené skriptem.....
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Roman »

Je taky otázka, co bereš jako defaultní ovladač. Já se spíš přikláním k variantě, že po save hra regulérně načte pozici všech ovladačů v blueprintu bez ohledu na to, jakou má výchozí pozici. To by u zamračený pak po save musely být vypnuté i baterky.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od kiski »

Roman píše:po save hra regulérně načte pozici všech ovladačů v blueprintu bez ohledu na to, jakou má výchozí pozici.
Roman, to myslíš tak, že hra akože načíta po save pozície ovládačov, ako boli pri uložení?? Ak hej, tak s tým by som si dovolil nesúhlasiť. Aspoň teda podľa mojich skúseností to nefunguje celkom korektne.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Roman »

Tak to není pravda, co píšu. Za určitých podmínek, ale jen někdy mi skočí směr do nuly a kontroler taky. Ale mašina nebrzdí, poloha brzdičů je taková, jaká byla při uložení, motor běží , VZ taky ok.....
Včíl mudruj :)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od kiski »

Netvrdím, že to pravda nie je, skôr by som povedal, že je niekde uprostred. Mne na Bobinách sa pravidelne stávalo, že po načítaní rušňa po save boli ovládače v úplne iných polohách, ako boli pred uložením, a týkalo sa to práve ovládačov defaultných. Preto som tam reset radšej dal. Ale máš pravdu, RW je v tomto nevyspytateľné :?
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Roman »

Ne hodnoty ve skriptu se určitě neuloží. Ale ty ovladače definované v blueprintu asi ano. Pokud dám u zamračený rychlý start a uložím, tak po save mi to ten rychlý start načte taky v hodnotě 1 a po načtení save a puštění vyskočí dialogové okno rychlý start a stejně to platí pro VZ. Pokud mám oboje vypnuté, nic se nezobrazí.
Zajímavé bylo, že když jsem to testoval, tak jsem ukládal v jedné pozici pře návěstidlem AB kde byla návěst očekávej 40. Po načtení save bylo návěstidlo po tmě. Ale lokomotiva se zrovna v tom konkrétním případě chovala korektně :roll:
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 382
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od sasule »

Možná je to blud, nezkoušel jsem totiž, ale v dokumentaci jsou funkce OnSave a OnResume. Nebyla by to třeba cesta?

Minimálně onResume by mohla udělat korektní reset ovladačů v kabině dle herních. A řekl bych, že po OnResume se bude volat OnCameraEnter, takže dost informací by mohlo být známých.

Každopádně bylo by fajn, kdyby se dal uložit kompletní stav vozidla (Trainz to uměl).

Tak jako tak, jak jsem psal, možná je to úplně nápad vedle.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od kiski »

Ja funkciu OnResume() využívam práve na reset ovládačov. Tak mám istotu, že sa to resetne práve pri načítaní hry z uloženej pozície. Funguje to bezchybne, aspoň teda zatiaľ :)
Braňo
Majkl
Příspěvky: 172
Registrován: sob 02. kvě 2015 11:21:35

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Majkl »

Já se naučil při volné jízdě ukládat tak, že vždy přijedu do stanice a mašinu shodím tak jako kdybych z ní šel pryč.
Horší je to při aktivitě, tu prostě musím dojet celou, nebo by vždy autor mohl udělat to že hráči nabídne uložení.
Příklad: hráč by dojel do větší stanice kde by se měl vykřižovat s dalším vlakem, tudíš by ve stanici byl delší pobyt a tak i čas na oživení například esa. No a v tomto místě by bylo nabídnuto uložení :)
jiri56
Příspěvky: 61
Registrován: sob 17. kvě 2014 23:53:26

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od jiri56 »

Majkl píše:Já se naučil při volné jízdě ukládat tak, že vždy přijedu do stanice a mašinu shodím tak jako kdybych z ní šel pryč.
Horší je to při aktivitě, tu prostě musím dojet celou, nebo by vždy autor mohl udělat to že hráči nabídne uložení.
Příklad: hráč by dojel do větší stanice kde by se měl vykřižovat s dalším vlakem, tudíš by ve stanici byl delší pobyt a tak i čas na oživení například esa. No a v tomto místě by bylo nabídnuto uložení :)
Tak tak. Ono většinou když v průběhu aktivity přijedeš do stanice, tak tam neni moc času a jsou dost utažený jízdní doby, někdy i na lehkou obtížnost, pak opravdu to je závod s časem.
charlie600
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 28. kvě 2015 17:42:16
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od charlie600 »

Ahoj jak si načtu uloženou hru? (kde hledat,a jakou klavesou?) Děkuji.
Vlastik

Re: Jízda po SAVE

Příspěvek od Vlastik »

charlie600 píše:Ahoj jak si načtu uloženou hru? (kde hledat,a jakou klavesou?) Děkuji.
V nabídce při spuštění aktivity ti to dá na výběr,jestli pokračovat v poslední uložené pozici,nebo začít od začátku.
žádná klávesa.
Odpovědět