CD 151 023 (model Hekl)

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Vlastíku, myší se kontroler ovládat nemusí, používám klávesnici a je to uplně pohoda. Pokud si četl read me tak je nastavená proudová ochrana 1,2kA takže pokud překročíš proud tak stačí loko znovu nastartovat. V TS2013 normálně jezdím CT - Chocen a zpět a je to v pohodě.
No docela jsi mě pobavil,snažil jsem se tu mašinu rozchodit několikrát od začátku nastavení až jsem šáhl na testování kdy jsem schodil záchranku v domnění že pak třeba naběhne,ale nestalo se tak,i jsem jí nechal odpočinout a nafoukat všechen vzduch,přelezl jsem i na druhé stanoviště a prostě i když jsem měl na měřáku že je pod napětím tak jsem ty stupně nerozchodil,v každé poloze mi tam skákala 0.Readme jsem nečetl,protože tyhle mašiny znám jak své boty.
A zastávám názor že když už si chci vžít do role fíry tak ovládám prvky myší jako ruce,do klávesnice tukat umí každej blb,ale brzdit nebo přibrzdovat myší tak to je zde docela kumšt.
Zítra to zkusím jet znovu,mohl to být chyba TS uvidíme.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: 151 023

Příspěvek od KaMat »

Zkousel jsem jet volnou jizdu a pri jizde hru ulozit. Po znovu nacteni jsem musel masinu celou znova nahodit. Dokonce mi svitil i reflektor na strane kde byli vagony :D
Ale byla to jen volna jjizda takze to asi v ukolech delat nebude. Vyzkouset to nemuzu protoze neumim vytvaret ukoly.
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od kropi213 »

Mohl by mne nekdo poradit?Dal jsem loko CD 151 do RW ale krome steracu a funkcnich brzd mi nic jineho nereaguje ani sberac,ani houkacky nic.Nevim co delam blbe.Mam RW 3.Loko za boha nemuzu rozject,ale neni to mou blbost pac nereaguje ani klavesnice proste nejde vysunout sberac nic
Jirka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. čer 2008 12:33:03

Re: 151 023

Příspěvek od Jirka »

Model a textury se dost povedli, i zvuky na tom nejsou špatně, výborná práce.Už i já pomalu ale jistě přecházím z msts na RW, spíš jsem tedy už před rokem s msts skončil ;)
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od kropi213 »

Zkousim oboji ale nic nejde,kdyz dam masinu na kolej svitej mi svetla na obou stranach na obou stranach mam strojvedouciho prpeinani kabiny mi jde brzdy taky jak prez panel tak i kalvesnici stejne jako sterace,ale sberac nejde aaaa...no proste to nerozjedu nevim co delam blbe
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: 151 023

Příspěvek od ilidianos »

kropi213 píše:Mohl by mne nekdo poradit?Dal jsem loko CD 151 do RW ale krome steracu a funkcnich brzd mi nic jineho nereaguje ani sberac,ani houkacky nic.Nevim co delam blbe.Mam RW 3.Loko za boha nemuzu rozject,ale neni to mou blbost pac nereaguje ani klavesnice proste nejde vysunout sberac nic
Kropi a delas vse tak jak se ma ? Tzn prvne aktivovat pult a td.? Zkousel jsem to a bez aktivace pultu zberac zvednout nejde, nebude to tim ?
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: 151 023

Příspěvek od drew »

Vlastik píše: ...,i jsem jí nechal odpočinout a nafoukat všechen vzduch,přelezl jsem i na druhé stanoviště a prostě i když jsem měl na měřáku že je pod napětím tak jsem ty stupně nerozchodil,v každé poloze mi tam skákala 0.Readme jsem nečetl,protože tyhle mašiny znám jak své boty.
Zřejmě jsi Vlastiku nepochoúpil rozdíl mezi reálnou mašinou a modelem v TS :roll: Přečti si readme a budeš v pohodě ;)
Jinak mně se to stalo taky, a i když návody čtu podrobně, tak jsem jednou po rychlobrzdě už mašinu nerozjel (nešla do výkonu, ani podle návodu ;-))
Vlastik píše: A zastávám názor že když už si chci vžít do role fíry tak ovládám prvky myší jako ruce,do klávesnice tukat umí každej blb,ale brzdit nebo přibrzdovat myší tak to je zde docela kumšt.
Vlasto nenadávej mi. Každý vidíme kumšt někde jinde :!: Já jezdím odjakživa všechny vlakosimy z klávesnice (už od ZUSI a MSTS) a jsem naprosto spokojený. Tak nepřeháněj. Stejně nemáš dvě myši :mrgreen:

blb drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Jurajs_89 »

Hlásím chcíplého banána pro prudkém brždění do stanice. Po dofoukání mašinka nejede. Prostě odmítá krokovat. Druhé stanoviště nepomáhá.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od smekac »

Ted jsem provedl menší testy, brzdil jsem z ruzných rychlostí ruznými zpusoby prostě všecko možný ale mě to funguje, vždy zpět nafoukám a pokračuju v jízdě.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tak mě to teď "bohužel" taky funguje 8-) .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od smekac »

To je ale tak vždycky, zákon schválnosti funguje spolehlivě a vždy :lol: :lol:
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Vlasto nenadávej mi. Každý vidíme kumšt někde jinde Já jezdím odjakživa všechny vlakosimy z klávesnice (už od ZUSI a MSTS) a jsem naprosto spokojený. Tak nepřeháněj. Stejně nemáš dvě myši
Hele moc to hrotíš,kdybych chtěl o někom napsat že je "blb" tak za nim uvedu jméno,takto to bylo spíše řečeno ironicky,a nejsi tu první měsíc aby jsi nevěděl jak píši,tak asi tak. :D
Hlásím chcíplého banána pro prudkém brždění do stanice. Po dofoukání mašinka nejede. Prostě odmítá krokovat. Druhé stanoviště nepomáhá.

No tak já bych řekl že velice zlobí když jedu standart scénář nebo s jízdním řádem,včera mi taky přestal krokovat už v úvalech a v poloze "0" byl ještě ve výkonu než spadl,jedině jak šlo přidávat stupně byl plynulý náběch ,ale dolů už jsem ho schodil jedině přes EDB,a vzduch utíkal stejně jako předtím scénář jsem jel ten samý.
Je zajímavé že když jedu free scénář tak ta mašina šlape jinak a dobře,možná by to chtělo projet jí ve standartním scénáři,jestli třeba ve volné jízdě není něják ochuzena.
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od kropi213 »

poradi mi nekdo jak zapnout to expert ovladani??Nejak v tom nejsem sbehlej
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Jurajs_89 »

Já jezdím jedině volné jízdy, a vůbec nemusím řadit Sh. A pokud na 27 řadím +1, tak to přeskáče na cca 32., 33. stupeň a výkon naskočí skokově. Pokud na 27. stupni chci zařadit z P na Sh, tak se u indikátoru rozsvítí obdélníček a při ++ ani +1 to neskáče nahoru. Musím znova na P. Pokud z 32., nebo 33 stupně volím -1, spadnu na 27 stupeň. Je to normální?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od kropi213 »

No u me je problem v tom ze kdyz chci s touto masinou ject tak me svitej svetla na obou stranach a dojedu sni vis kam :) proste vubec nereaguje akorat sterace a muzu delat podle navodu i na youtube sem se dival delam vse stejne me proste enfunguje a nevim uz cim to je
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: 151 023

Příspěvek od ilidianos »

Ja vcera udelal jednoduchej standart scenar na trati PBO, prijezd to CT, mezizastaveni v UnO mesto a konec v chocni. Masina jela uplne na 1 ani jeden zadrhel, nevim no.. Ve free scenari mi to obcas udelalo ze mi to po zabrzdeni neslo rozjet ale vzdy pomohlo prepnout HV na 0 a pak zpatky zapnout.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Jurajs_89 »

kropi213: Expert ovládání aktivuješ tím, že zmáčkneš F4.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: 151 023

Příspěvek od Vlastik »

Ja vcera udelal jednoduchej standart scenar na trati PBO, prijezd to CT, mezizastaveni v UnO mesto a konec v chocni. Masina jela uplne na 1 ani jeden zadrhel, nevim no.. Ve free scenari mi to obcas udelalo ze mi to po zabrzdeni neslo rozjet ale vzdy pomohlo prepnout HV na 0 a pak zpatky zapnout.
Tak tady taky záleží na stylu jízdy,někdo si s tím "hraje" a někdo prostě jede co to dá(což je ted už standart na čd) a pak ti vydrží dlouho,zkus tedy třeba zapojit 10 rychlíkových vozů a rozjet to na 160 km/h z DT tak aby jsi byl schopen zbrzdit na 120/70 a zastavit v Ustí a poctivě řadit a držet proud pod 1.200A,a nebo (profík pod 750A) myslím si že budeš mít problém.A obráceně je to horší do kopce.
Jestli se něják podaří zprovoznit na této trati carrier scénáře ,tak by to mohlo být vodítkem a hodnocením.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Jurajs_89 »

Aha, díky za vysvětlení Michale!
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: 151 023

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Já si nemyslím, že se u ČD jezdí standardně co to dá. Třeba z Prahy do Kolína je taková vata, že jsi v Pečkách i o 5 minut dřív a ani za to nemusíš brát na maximum. Stejně to nemá smysl, protože jinak ve Velimi dojedeš osobák a pak se za ním do Kolína táhneš.
Hoši, s tou zátěží co se dnes vozí , se jezdí 140 na sérii 8-) . A jízdní doby jsou opravdu volné.
Odpovědět