Modely Kal000px

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Kal000px »

Ačkoliv skriptům ani za boha nerozumím, tak jsem nad tím taky kdysi trochu přemýšlel. Napadlo mě jedno řešení, ikdyž nevím, jestli by to bylo proveditelné. Magnety by byly jako markery v kolejích, nastavila by se ve scénáři cesta pro ten vlak a zapnutím AVV by vlak začalo řídit AI, ikdyž to je asi s nynějšíma možnostma hry trošku megalomanká myšlenka, zajímalo by mě, jestli by to bylo takhle nějak proveditelné, nebo by se to muselo udělat úplně jinak. :mrgreen:
Jurajs: Zatím počítám s tím, že mi Jáchym skriptově pomůže dostat to do stavu a la vR BR 101, tzn řízení na ruku, automatika, Mirel, možná PZB. Cokoliv dalšího bych asi nechal na potom, abych to nejdřív vůbec dodělal. :D
Jede jede mašinka..
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Jurajs_89 »

PZB by bylo fajn, dalo by se to použít na Německý tratě. Ještě bys k tomu pak mohl dodělat i LZB :lol: . Jen se to prosím snažte udělat jako Eso, bylo by to fajn mít další mašinku s "reálným" ovládáním.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše:PZB by bylo fajn, dalo by se to použít na Německý tratě. Ještě bys k tomu pak mohl dodělat i LZB :lol: . Jen se to prosím snažte udělat jako Eso, bylo by to fajn mít další mašinku s "reálným" ovládáním.
Má to jeden zádrhel, Esa jsou mezi jsou vedoucími oblíbená a kdekdo se na nich rád projede. Ale 380 jsou paskvil, nefunkční paskvil a většina, drtivá, je nemusí ani cítit. Osobně neznám jediného strojvedoucího, který by je preferoval . A to na každou řadu najdeš "závisláka", jen nejdražší loko na světě nikdo nepreferuje :).
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od JachyHm »

Hoši, jak to tak čtu, tak su vlastně za 460 ještě rád :mrgreen: Tam jedu a neřeším... :mrgreen: Žádné počítače mi pod ruce nehrabou, jediné co, tak se občas pokazí počítání proudu, tak si řadím stupně sám...
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Kal000px »

A už to i svítí :)

Obrázek

Obrázek
Jede jede mašinka..
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od alesmafia1 »

:shock: :o :shock: :o :shock: :o
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:
Jurajs_89 píše:PZB by bylo fajn, dalo by se to použít na Německý tratě. Ještě bys k tomu pak mohl dodělat i LZB :lol: . Jen se to prosím snažte udělat jako Eso, bylo by to fajn mít další mašinku s "reálným" ovládáním.
Má to jeden zádrhel, Esa jsou mezi jsou vedoucími oblíbená a kdekdo se na nich rád projede. Ale 380 jsou paskvil, nefunkční paskvil a většina, drtivá, je nemusí ani cítit. Osobně neznám jediného strojvedoucího, který by je preferoval . A to na každou řadu najdeš "závisláka", jen nejdražší loko na světě nikdo nepreferuje :).
To jsi mi pripomnel kdyz prijela do nemecka od GVD poprve a naposled tak za asistence policie musela do sturcu a jela pro dalsi vlak 371 a kde byla 371 priprezni.
Clovek si myslel co se stalo ale tohle me nenapadlo. Zbytecne tam delat PZB nebo LZB ta se do nemecka nikdy nepodiva a kdyz tak samotna :D
Tak to hodl nevyslo,jen skandal jaky je v depu bordel. Opravdu nejdrazsi loko na svete a k nicemu.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Michal »

Jen mi nejde do hlavy, když je to takový paskvil a nesmí v Německu jezdit, že si je sami Němci objednali...
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:Jen mi nejde do hlavy, když je to takový paskvil a nesmí v Německu jezdit, že si je sami Němci objednali...
Ano nemci si objednali 6 jednotek pro primestskou dopravu (NIM E) v kde bude v cele klon 380 (DB 102),a co si pamatuji podminky tak bude mit hromadu zmen oproti loko 380,hlavne v zasade usporadani prevodu podvozku a jiny druh sberace ,dalsi je jestli tu zakazku vubec prevezmou,jelikoz jak je normalni co se naslibuje se vcas nesplni a po zkusenostech prave s 380 je to ve hvezdach. tusim ze uz ted ma skodovka dodaci skluz. tusim ze hodne veci musela prave aby mohla mit povoleni do nemecka tak okopirovat z TRAXX lokomotiv,od vinuti motru po sberace. Dalsi je ten fakt ze je lehci nez 380,tady opravdu je stejna jen kastle.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Kal000px »

Co vím, tak DB Regio na celou výrobu dohlíželo a řídili si to podle svých požadavků, takže by tam mělo být opraveno hodně věcí.
Jede jede mašinka..
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Jurajs_89 »

O tom, ze 380 je paskvil a skoro vsechny jezdi jen na 3 TM ci mene se nebudeme bavit :lol: .
Toho cloveka, nejaky namestek z Nabrezi co ji nechal poslat do Rise, to stalo misto.
Ale myslel jsem to tak, ze by bylo fajn mit dalsi lokomotivu, ktera by sta ovladat stejne detailne jako Eso.

A navic objednavka 102 pro Risi ma asi mraky zmen a Nemci si to taky pekne hlidaji. K temamu 102 by nam mohl rict nejaky info nekdo jiny.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Roman »

Jurajs_89 píše:O tom, ze 380 je paskvil a skoro vsechny jezdi jen na 3 TM ci mene se nebudeme bavit :lol: .
...
Taky je komický, že když má nejmodernější a nejdražší loko 2TM KO a není sucho, tak si fírové berou přes Valachy z Púchova postrk :lol: .
Nedávno byly na 4 TM provozovány pouze 2 :!: lokomotivy. Bohužel, pokud bude dráha stále 100% státní podnik, budou se přes ni vyvádět státní peníze dále a nikdy si nebude moci objednal vozidla, jaká skutečně potřebuje. Dostane jen ta, co jsou politicky průchodná :).
Viz Pantery. Celkem nic proti tomu nemám, ale když jede 160, je to jako pojízdné železářství. Prostě je to regionální jednotka, ne meziregionální :?
Jurajs_89 píše:Toho cloveka, nejaky namestek z Nabrezi co ji nechal poslat do Rise, to stalo misto...
A všichni na dráze si oddechli :D... Konečně :)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Michal »

Roman píše:Viz Pantery. Celkem nic proti tomu nemám, ale když jede 160, je to jako pojízdné železářství. Prostě je to regionální jednotka, ne meziregionální :?
Zato já jsem před časem udělal dlouhý seznam věcí, co mi na nich vadí. :) Nemusí jet zdaleka ani 160 a skáče jak koza. Ale to sem už nepatří...
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Jurajs_89 »

A i presto, bych se s tou 380 chtel projet :lol: .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
zbynda
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. led 2015 1:21:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od zbynda »

Kdyz uz jsme u tech masin. 380 muzu porovnat z vectronem. Na 380 je krute malo mista, nemate si kde dat veci, citite se v tom jak v michacce, nehorazne tomu tlucou podvozky a technicky stav vozidel je tristni. Vectron ma obrovske stanoviste, krasne plave na kolejich, vubec vam nepripada, ze valite 160. Ano, i vectron ma sve mouchy jako treba to ze se mu moc nechce topit, ale za me je to super masinka a ten vergl ze skodovky se muze jit zahrabat
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Jurajs_89 »

Traxx taky netopi, to bud v klidi. Ale byla mi prozrazena finta: prepnout na klima-manual, vetrak dat na pulku a topeni dle potreby. Musim priznat, ze tohle uz relativne funguje. U Vectronu bymi vadilo to okno, ze ho nemam hned vedle sebe, ale taky se na nej nekdy chystam podivat.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
zbynda
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. led 2015 1:21:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od zbynda »

Tak to priste ten trik vyzkousim i na vectronu :D na okno si zvyknes, na trati ho zas tak nepotrebujes. Ovsem kdyz musis z vectronem posunovat tal tam to okno opravdu chybi
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Kal000px »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Roman »

Kal000px píše:Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Máš to hodně dobrý. Jen doufám, že jako exterier Jsi si "nepůjčil" Skůrův model. Ten nějak moc vzhledově neodpovídá reálu ;).
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Kal000px »

Děkuju, pochvala od odborníka potěší :mrgreen: :)
Prozatím ho mám exportovaný, ale nejspíš udělám celou loko znovu, jakmile dodělám kabinu. Zatím jsem se neodvážil na vymodelování celý lokomotivy. :mrgreen:
Jede jede mašinka..
Odpovědět