Modely Pikku

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
AirVolk

Re: Modely Pikku

Příspěvek od AirVolk »

To je najväčší problém RW.....Na naše nešťastie. Čo som si pozeral script pre 749, tak všetky hodnoty a všetko čo si tam Roman nastavil skutočne korešponduje s tabuľkami tej mašiny....Problém je, že ani tlaky a ani brzda žiaľ v RW už pri reál hodnotách taká reál nie je. S tým sa treba zmieriť. Ono robiť veci na default, tiež nie je zlé riešenie.

čo mrzí mňa je to,že som hľadal tú hodnotu pri ktorej sa to plus mínus na nejaké metre správa reálne (aj keď fiktívnu) a dodnes sa mi nedostalo ani takej odpovede, že trhni si nohou. (Proste to ladenie tam je v celom scripte dobré a stačilo zdvihnúť trošku brzdiacu váhu loko aj keď na nereálnu hodnotu. ) Takže jediná vec čo je a čo ma teší, že mne to na PC už brzdí normálne a už si nerozbijem hubu o vozne :mrgreen: a ostatný budú holt brzdiť o niekoľko stoviek metrov skôr.....s vyhliadkou , že pri akomkoľvek update 749 sa mi to zase prepíše späť a skončil som. Takže malo to vôbec nejaký zmysel a význam :?:
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

Význam by to malo vtedy, keby si ten svoj upravený súbor poslal Romanovi alebo Honzovi, a tí by to povedzme do ďalšieho updatu zapracovali (ak by nejaký bol). Ale takto to máš len u seba a pravda je to čo si napísal - pri ďalšom update sa ti to prepíše.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

AirVolk píše:To je najväčší problém RW.....Na naše nešťastie. Čo som si pozeral script pre 749, tak všetky hodnoty a všetko čo si tam Roman nastavil skutočne korešponduje s tabuľkami tej mašiny....Problém je, že ani tlaky a ani brzda žiaľ v RW už pri reál hodnotách taká reál nie je. S tým sa treba zmieriť. Ono robiť veci na default, tiež nie je zlé riešenie.

čo mrzí mňa je to,že som hľadal tú hodnotu pri ktorej sa to plus mínus na nejaké metre správa reálne (aj keď fiktívnu) a dodnes sa mi nedostalo ani takej odpovede, že trhni si nohou. (Proste to ladenie tam je v celom scripte dobré a stačilo zdvihnúť trošku brzdiacu váhu loko aj keď na nereálnu hodnotu. ) Takže jediná vec čo je a čo ma teší, že mne to na PC už brzdí normálne a už si nerozbijem hubu o vozne :mrgreen: a ostatný budú holt brzdiť o niekoľko stoviek metrov skôr.....s vyhliadkou , že pri akomkoľvek update 749 sa mi to zase prepíše späť a skončil som. Takže malo to vôbec nejaký zmysel a význam :?:
Co ti na to mám odpovědět :) .
Dej to ke stažení jako neoficiální update ;). Alespoň bude od jiných znalých přezkoušeno chování. Abych to posoudil a vydal já, nemá cenu, jelikož nemám možnost srovnání s realitou. Jsou tam přepočítané hodnoty a jak s nimi simulátor naloží, to neovlivním...
Jen napiš upozornění, že to rozhodí chování trafficu a některé scénáře se tím pádem stanou nehratelné. To se mi stalo po nahození té úpravy ;).
Až Ti to znalí schválí, domluv s Pikkem na vydání oficiálního update. Já s tím určitě nebudu mít problém :)
Nejsi sám, kdo se pokouší něco měnit.
Jacek pracoval na zvucích pro 039, ale nevím, v jakém stádiu to je.
Robo ladí jízdní vlastnosti dle tabulek, což je pro mně taky pasé, jelikož to nedokážu porovnat.
Osobně nemám na jakékoli práce na Zamračených náladu a chuť. I tu 751 jsem momentálně odpískal....
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Když už se to zase nakouslo, doplním takovou mojí malou úvahu na téma "realita v RW".
Předem upozorňuji, že to není mířeno na nikoho osobně .
Doneslo se mi (nebyl to Robo, ten k problematice přistupuje konstruktivně :) ) , že 749 je úplně blbě naladěná a se zátěží x na stoupání y jede moc rychle. Šmahem to bylo hotové - máte to to blbě :) . Prostě klasika.
Jak ale dotyčný přišel na to, že má lokomotiva špatně nastavené jízdní vlastnosti? Jak to testoval ?
Všichni víme, že ještě před nedávnem se vozidla v RW samovolně rozjížděla až na sklonu větším než 5 promile. Takže, realita nic moc :).
Ale zpět ke konkrétnímu případu. Jak tedy postupoval "odborník" při testech. Asi si vzal nějaké vozy, u kterých předpokládal nějakou hmotnost a sestavil vlak . Pak jel a nesedělo to s tabulkami. Otázka je, zda před tím, než odsoudil nastavení lokomotivy prověřil, zda vozidla použitá jako zátěž pro testy jsou správně nastavena. Přeci nestačí jen spočítat hmotnost soupravy, vyrazit a udělat závěr....
Zkontroloval dotyčný zda vozidla sloužící jako etalon pro porovnání jízdních vlastností mají správně valivý odpor a odpor vzduchu? Ty vozy byly ložené nebo prázdné? RW přeci nepracuje korektně s nákladem. Touto problematikou se zabýval Hekl a potvrdil ji.
Pokud tedy někdo napíše podobný závěr jako výše nebo se chce seriózně zabývat problematikou nastavení chování lokomotiv, musí začít u vozidel, které slouží jako balast. Ty musí být v první řadě nastaveny bezchybně.
Další v pořadí je zkoušení s různou zátěží na stejném stoupaní a následné srovnání s tabulkou. Co když se zátěží 500t bude rychlost a proud odpovídající tabulkám, ale se zátěží 1000t se to bude rozcházet a nakonec 1500t bude mimo realitu. Jaké nastavení zvolí aby ošálil simulátor, který má fyzikální chování vozidel, napíšu to kulantně, lehce nekorektní ? :)
Další věcí je třeba rozjezd. Ono se to rozjíždí moc rychle... Zrychlení je přeci ale závislé na spoustě faktorů, ne jen na výkonu. Adheze. A to ne jen mokro / sucho ale také výrazně profil kolo/ kolejnice. Různé mikroskluzy v tom hrají důležitou roli a čím je profil kola méně udržovaný, tím je také přenos tažné síly z kola na kolejnici horší. A co teprve u moderních (záleží na typu) vozidel kde je elektronický regulátor nastaven tak aby reagoval na sebemenší rozdíl v otáčení dvojkolí které se koriguje po většinou omezením výkonu, někdy řízeným skluzem . To vše má vliv jak na rozjezd, tak ve finále na celkovou tažnou sílu vozidla.
Je tedy vůbec možné nastavit reálné chování vozidel v prostředí simulátoru, jehož prioritní funkcí je vhled a grafika?
Možná jsem měl založit vlastní téma, ale nepředpokládám, že by byl nějaký zájem o obšírnější diskusi na toto téma. Pokud ano, budu jedině rád.
Ovšem neznamená to, že budu hned všechno předělávat :mrgreen:
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kiski »

...jehož prioritní funkcí je vhled a grafika?
Toto hovorí za všetko. Trafil si to.
Braňo
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Kal000px »

Michal píše:Ne. A nebude to možné nikdy (u kujonů to platí dvojnásob). To by musel být trenažér, který nebude stát dvě stovky...
Pro mě jako pro nějakého laika to naprosto stačí, to, že do kopce nesedí pár kN mi je celkem jedno :D jsem rád, že si můžu zajezdit na něčem jako třeba tvoje eso :)
Jede jede mašinka..
AirVolk

Re: Modely Pikku

Příspěvek od AirVolk »

Romane ja si naopak myslím, že premýšľaš nad tým až príliš. To je na palicu celé.....(alebo na kazajku) To čo si robil doteraz a ako si to robil doteraz je fajn. A jediné čo stačí riešiť je ak ti napíše niekto kto vie čo píše a nie nejaký trainsimulatorovinarýchlorailworksovopreskolenyfotoshoticvekovejkategorie+11 že to je blbo. Mať proste vytipovaných testerov , ktorí ti dajú nejaké pripomienky k modelu vlastne k jeho správaniu. A tebe stačí potom spraviť už len jedno. Zapracovať len tie pripomienky ktoré svojim enginom RW vôbec dovolí normálne zapracovať. Také prúdy kvôli super enginu nemôžu pasovať v každej rýchlosti a pri každej záťaži......Takže veci čo sa nedajú proste napísať tomu dotyčnému engin hry toto nedovoľuje a basta.

Ja nemám jedinú pripomienku ku 749 okrem brzdy. A to som si hneď pri prvom brzdení všimol že to neladí. Je tu Bob57, dajme tomu ja, a ešte sa tu nájde zopár rušňovodičov, tak prečo nemať okruh ľudí u ktorých vieš, že to nebude štýlom, je to blbo, lebo dnes som nemal kinder a fantu.....

JA netvrdím, že to čo som urobil je sto percentne tak ako to má byť, ale je to bližšie. Testoval som to na rôznych rýchlostiach s brzdou na rýchlobrzdu a porovnával som prejdené metre. Nejaké odchýlky tam samozrejme sú, ale brzdí to tak povediac viac menej plus mínus dobre. Skúšali dvaja rušňovodiči čo jazdia na 749 a povedali, že good. Tu moja práca končí a nikdy by som si nedovolil vydať nič bokom ak to nebude ako update od pôvodného autora. Toto robilo chaos a bordel už v MSTS a tejto nejednotnosti sa ja proste tu vyvarujem . Takže až bude chuť a vôľa dajte mi vedieť. Ak niečomu nerozumieš, (pretože píšem jak neandrtálec bez mobilu) tak vysvetlím. Smelo sa pýtaj. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jacek »

Roman píše: Jacek pracoval na zvucích pro 039, ale nevím, v jakém stádiu to je.
Robo ladí jízdní vlastnosti dle tabulek, což je pro mně taky pasé, jelikož to nedokážu porovnat.
Osobně nemám na jakékoli práce na Zamračených náladu a chuť. I tu 751 jsem momentálně odpískal....
Zvuky pro 749 bez tlumiče jsou hotové, elektronický regulátor, nahrávka z vodního odporu, chybí mi už jen vymyslet zvuk turba a teď jde o to jak se k tomu staví ostatní autoři. Kdo zná moji dřívější tvorbu z MSTS, bude si pamatovat moje neustálé aktualizace čehokoliv. Něco jsem vydal, pak byly nové poznatky, kvalitnější nahrávky, atd. a pořád bylo všechno aktuální. Tady je situace úplně jiná, za vším stojí tým lidí, vývoj je mnohem delší a náročnější. Těžko po vydání modelu někomu vnucovat nějaké úpravy zvuků. A dělat honem rychle na první dobrou s tím, že pak už na update nikdo nebude mít náladu mě nebaví :D Vydávat zvuky samostatně asi nejde.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Tak až budou zvuky k 039, spláchneme s tím i tu brzdu. :D
Snad se zavděčíme vše ;)
AirVolk

Re: Modely Pikku

Příspěvek od AirVolk »

Super.....O scenáre sa neboj. Budú iné :) A teraz šup do nočnej. Čaká ma Metropol.....350-ka a 700 ton na háku.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ja mam Nex 43 321, 386.007-9, celkova hmotnost 1 575t a 18 nekovovych spalku z 24. Tak šťastlivo ;) .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Majkl
Příspěvky: 172
Registrován: sob 02. kvě 2015 11:21:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Majkl »

Pánové, jen se vyjádřím ohledně dotazu na ty sběrače. Nechtěl sem kolem toho vyvolat takovou debatu. Samozřejmě vše kolem modelů (readme a popisky čtu ) ale tady byl spíš jen dotaz zdali by to šlo zprovoznit.
Já bych moc rád pomohl s čímkoliv, ale bohužel mi jisté zdravotní problémy nedovolí sedět delší dobu u pc.
Zkoušel sem se učit modelovat a tak vím že tato činnost je strašně časově náročná.
Takže jsem rád za jakýkoliv model co do RW vytvoříte.
Tak se ještě jednou omlouvám za hloupí dotaz :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Modely Pikku

Příspěvek od kuboss »

Vsetkym sa zavdacit neda. Hlavne sa musite potesit vy sami. Nechate tam stovky hodin, tak co do toho moze kecat niekto ako ja, alebo dalsich x ludi z fora, ktori nijak nepomohli. Pre mna je Cecana spolocne s hektorom top dieslovej tvorby. Mrzi ma, ze ta tie kecy (ktore budu vzdy aj keby to bolo neviem ake dokonale) ludi znechutili. Drzim palce v dalsej tvorbe, hlavne aby to naplnalo vas. Mne (nam) uz ostava iba podakovat, ze sa s modelmi s nami podelite. Vdaka.

Jakub
Til858
Příspěvky: 20
Registrován: stř 04. bře 2015 11:38:00
Bydliště: Košice, SR

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Til858 »

Mám problém u tej rakani , keď zapnem svetlá dá mi , že stratená textúra ...
Přílohy
R183 MT RW.jpg
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Modely Pikku

Příspěvek od NGe »

Tak já se také vyjádřím k šestikolákům. Model se mi po modelové a texturové stránce moc líbí, jsou ty stroje opravdu krásně ztvárněné, ale co mě trochu mrzí je, že to je do slova defaultní ovládání, neříkám aby byli všechny modely do RW jako eso, to určitě ne, ale kdyby třeba bylo zvlášť ovládání poziček a čelního reflektoru, kdy po té, co zapnu pozičky, svítí hlavní reflektor i ve dne. Nebo pantograf, který jde zvednout jen zadní. Pak ještě takový detail, že pokud jezdíte bez HUD, tak ani není vidět, který stupeň výkonu je zařazený. Dle mě je takový ideální model řady 350 do RW, co se scriptů týče, je tam vše co je potřeba a je to celkem jednoduché. Jinak rozhodně není můj účel model hanit, protože vím co to vše zhruba obnáší a kolik času za tím je, nehledě na to, že to děláte pro radost a protože to Vás baví, ale je to celkem škoda, myslím. Mno tak doufám, že mě za to nikdo neukamenuje. Závěrem chci za modely moc poděkovat i přesto vše a přeji mnoho zdaru při tvorbě dalších modelů ! :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

Til858 píše:Mám problém u tej rakani , keď zapnem svetlá dá mi , že stratená textúra ...
Nečteš příspěvky. Pikku kdysi napsal, že pro správnou funkčnost je třeba mít nainstalovány VŠECHNY naše addony :mrgreen: .
Spácháme opravu, až bude čas. Tahá to textury světel ze zamračený....
Prostě u nás s Honzou, coby bordelářů klasika no :D

Edit:
Tak zatím provizorně zde http://ulozto.cz/xDk6n4zg/183-181-opravasvetla-rwp
Majkl
Příspěvky: 172
Registrován: sob 02. kvě 2015 11:21:35

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Majkl »

Teď asi hooodně blbá otázka... Dalo by se na nějaký ten skript podívat? Nebo je nějaká šablona podle které by se to dalo vytvořit?
Jde mi třeba o Funkci sběračů a světel :)

Rád bych se to třeba naučil :)
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Modely Pikku

Příspěvek od NGe »

Michal píše:
NGe píše:Dle mě je takový ideální model řady 350 do RW, co se scriptů týče, je tam vše co je potřeba a je to celkem jednoduché.
Jenom pro představu, řada 350 má ve skriptu 3224 řádků kódu. To už nějaký čas zabere. Pokud kluky zajímá grafická stránka modelu a ne simulace, jak tu bylo řečeno, tak neskriptováním toho času dost ušetří. To chápu.
Tomu rozumím také, to byl jen můj názor. Jinak tím, že to je jednoduché, jsem nemyslel samotný script, ale to ovládání. Můžu se zeptat v čem vůbec scripty dělají ? Nebo jak se píšou ? Není na to někde nějaký stručný návod pro základ, třeba i v AJ ?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Pikku

Příspěvek od Roman »

NGe píše:
Michal píše:
NGe píše:Dle mě je takový ideální model řady 350 do RW, co se scriptů týče, je tam vše co je potřeba a je to celkem jednoduché.
Jenom pro představu, řada 350 má ve skriptu 3224 řádků kódu. To už nějaký čas zabere. Pokud kluky zajímá grafická stránka modelu a ne simulace, jak tu bylo řečeno, tak neskriptováním toho času dost ušetří. To chápu.
Tomu rozumím také, to byl jen můj názor. Jinak tím, že to je jednoduché, jsem nemyslel samotný script, ale to ovládání. Můžu se zeptat v čem vůbec scripty dělají ? Nebo jak se píšou ? Není na to někde nějaký stručný návod pro základ, třeba i v AJ ?
Manuál na skriptovámí máš přímo v adresáři Railworks. Ono to není jen o skriptu. Někdo Ti musí taky udělat animace a další nezbytné věci které pak skriptem ovládáš ;). Stejně potřebuješ spolupráci modeláře kabiny ;). Tak, pokud si myslíš, že třeba sám pro sebe naskriptuješ šestikoláka, mýlíš se. Bez spolupráce s autory modelu to neuděláš. Další věcí je definice klávesnice. Pokud chceš přidávat nestandatdní ovladače, musíš si ji nadefinovat sám, a to kompletně .
Ale klidně se skriptovat uč. Hlavně návěstidla by to potřebovaly jako sůl :) . Já mám nový model jak AŽD, tak ruské a i ta mechanika by byla :) .
NGe
Příspěvky: 27
Registrován: stř 10. čer 2015 15:54:28

Re: Modely Pikku

Příspěvek od NGe »

Tohle všechno mi je jasné, já už se pokoušel i modelovat, kdysi ještě do TRS a podle nálady skinuji, ale vždycky se k ničemu nemůžu rozhejbat, protože vím, že toho je opravdu spousta na naučení, než člověk udělá teprve něco pořádného :D
Naposledy upravil(a) NGe dne pát 04. pro 2015 21:26:57, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět