mizející objekty

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
Vlastik

Re: mizející objekty

Příspěvek od Vlastik »

Při určitém úhlu kamery dojde ke zmizení objektu.
No to se mi stalo kolikrát,a problém byl vždy alespoň u mě že jsem měl špatně vymodelovaný model a při reset pivot se to natočilo jinak,ono stačilo vytvořit např. box jinak než délkou,šířkou a výškou a už nesouhlasil pivot po resetu,pakliže nesouhlasí pivot s osami tak se toto děje.
Další je to že se zapomene vyresetovat a transformovat pivot.
A nebo při exportu se pomíchá pořadí vzdálenosti,to se mi stalo u vagonů že jsem místo kastle lod_1,se mi vyexportovalo na prvém místě nárazníky lod_1 a ve hře byly vidět jen ty nárazníky přitom tam byl vyexportován celý model.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: mizející objekty

Příspěvek od Josef72 »

Znám to i z Trainz a stávalo se mi to v Rw, když jsem dělal "Městské domy". Stačilo, abych jeden objekt ( třeba dům ) ve scéně nakopíroval. Ve hře mi pak při otáčení kamery mizel při určitém úhlu. Takže jsem musel každý barák dělat extra. Druhý důvod, proč k tomu u mě docházelo bylo, že jsem měl pivot zcela mimo objekt. To jsem vyřešil u statických objektů tak, že u všech LODů resetuju pivot na nulu, ve všech osách. Jinak nevím. Přesněji řečeno, reset pivota a vycentrování dělám hned zkraje modelování. A je fakt, že jsem se s problémem mizejícího objektu už delší dobu nesetkal.

Teď jsem ale u mostků taky některé části ( zábradlí ) kopíroval a žádný problém. Takže jenom tím kopírováním to asi nebude.
Wigles
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. srp 2011 23:46:15
Kontaktovat uživatele:

Re: mizející objekty

Příspěvek od Wigles »

Zajímavé je, že to mě to blbne jen u jednoho typu objektu, a to je trakční vedení, ale pouze to bez sloupu. Dělá mi to u vlastíkových modelů. Vlastně i u francouzských.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: mizející objekty

Příspěvek od Hekl338 »

Pisal som to uz davnejsie, ono blbnu male poly i v hre.
Obrázek Obrázek
Staci trochu pohnut kamerou a miznu casti hrable. A nie je to jediny objekt. S cim to suvisi, neviem. Bohvie na co vsetko este clovek pride:D
Odpovědět