dotaz na koleje

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
LukasX
Příspěvky: 20
Registrován: sob 14. srp 2010 23:08:45

dotaz na koleje

Příspěvek od LukasX »

mám pár otázek ohledně kolejí v RW.

otázka první.
jaký nejmenší poloměr jde postavit ??? slyšel jsem že se to odvijí podle nastavení kolejí ale nikde jsem se nedopátral (myslím v návodech) kde by se to mnělo nastavovat. S tím je i další otázka zda ty 4m koleje je pevně dáno nebo může být dejme tomu 2m nebo 8m ???

otázka číslo dvě.
dá se v editoru pevně zadat délka nebo poloměr nebo je to na citu ruky podle spodních hodnot ???
Vlastik

Re: dotaz na koleje

Příspěvek od Vlastik »

jaký nejmenší poloměr jde postavit ??? slyšel jsem že se to odvijí podle nastavení kolejí ale nikde jsem se nedopátral (myslím v návodech) kde by se to mnělo nastavovat. S tím je i další otázka zda ty 4m koleje je pevně dáno nebo může být dejme tomu 2m nebo 8m ???
poloměr oblouku se řídí traťovým pravidlem a defakto co jsem zkoušel tak šel i poloměr 30,ostatně v anglických tratích tyto poloměry používají,naše koleje jsou nastaveny poloměrově dle druhu koleje a to je zadáno v tratovém pravidlu,pro spádoviště,seřadiště je min poloměr 60,pro nákladiště je min poloměr 90,pro hlavní trat je min poloměr 120,tyto poloměry se zase odvijí od přednastavené rychlosti,kde je poloměr nastaven podle rychlosti a pod.
no ohledně délky tak si myslím že to není pevně dané,ale je to průměr pro kvalitní napojení textury na sebe,já jsem zkoušel i 10 a 20metrové a také to vzalo,pohle mě tu záleží jenom na tom jak často chcem aby se uvedený úsek opakoval.
dá se v editoru pevně zadat délka nebo poloměr nebo je to na citu ruky podle spodních hodnot ???
v editoru se nedá pevně zadat délka je to vždy na citu ruky,pokud bych potřeboval přesnou délku je potřeba to kolejově rozdělit,ohledně poloměrů zde se dá nastavit automatem první poloměr a ten pak je stejný po celou dobu tvorby oblouku.
Odpovědět