Morava

Připravované nebo vydané tratě do RS
Zamčeno
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Josef72 »

Máš talent a pečlivost tomu rozhodně nechybí. Stromy posazené na svahu jak v reále, působí to přirozeně. Moc pěkný.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Josef72 píše:Máš talent a pečlivost tomu rozhodně nechybí. Stromy posazené na svahu jak v reále, působí to přirozeně. Moc pěkný.
Ještěže máme ten google v editoru :D
Vlastik

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Vlastik »

Josef72 píše:Máš talent a pečlivost tomu rozhodně nechybí. Stromy posazené na svahu jak v reále, působí to přirozeně. Moc pěkný.
s tím souhlasím projel jsem to od Ostravy do čadce a ten Bohumín je pěkný i ty Vrbice místy ale fps jde pěkně dolů.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Hekl338 »

To FPS bol problem aj pri poslednej verzii. Pri pouziti MSAA je to v pohode, ovsem ak pouzivas, ako ja, 3x3 SSAA FPS ide rapidne dolu. Robi to husta vegetacia. Inak trat je velmi pekne spracovana, aspon podla obrazkov, vidim, ze aj denna doba uz je ok :lol: Ale taka zaludna otazka, ako to bude s puzitymi addonmi? Je trat uz zjednotenejsia na nase konciny-prevazne CS objekty?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Hekl338 píše:To FPS bol problem aj pri poslednej verzii. Pri pouziti MSAA je to v pohode, ovsem ak pouzivas, ako ja, 3x3 SSAA FPS ide rapidne dolu. Robi to husta vegetacia. Inak trat je velmi pekne spracovana, aspon podla obrazkov, vidim, ze aj denna doba uz je ok :lol: Ale taka zaludna otazka, ako to bude s puzitymi addonmi? Je trat uz zjednotenejsia na nase konciny-prevazne CS objekty?
Nove useky stavim co se tyce stromu a domu jen CS, Fabriky komercni. Stare useky casem predelam taky. Je to ale tezke, na vyber toho je pro reálnou trat po malu.
Mozna pak ještě zkusim trosku omezit 3D stromy ale davam je jen vedle koleji dal ne.
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Mraca121 »

Zdravím,
potřeboval bych prosím pomoct :( V trati mě chybí málo věcí ale co docela postrádám jsou sloupy, pylony a trolejové vedení. Potom mě chybí textura na krakorcích.
Instalováno podle Readme přiloženého k trati. Z testovací trati mám absolutně vše a ta šlape výborně.
Tak opravdu nevím co s tím :(

Přikládám i obrázky
http://www.2i.cz/96e5d0fa29
http://www.2i.cz/680b3e14c7
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Už si přesně nepamatuju které TV v té verzi jsou (je to už přes rok), ale nejspíš ty Vlastikove a ty jsou tady http://railworks.ofpmafia.eu/index.php/ ... ve-objekty
Vlastik

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:
Hekl338 píše:To FPS bol problem aj pri poslednej verzii. Pri pouziti MSAA je to v pohode, ovsem ak pouzivas, ako ja, 3x3 SSAA FPS ide rapidne dolu. Robi to husta vegetacia. Inak trat je velmi pekne spracovana, aspon podla obrazkov, vidim, ze aj denna doba uz je ok :lol: Ale taka zaludna otazka, ako to bude s puzitymi addonmi? Je trat uz zjednotenejsia na nase konciny-prevazne CS objekty?
Nove useky stavim co se tyce stromu a domu jen CS, Fabriky komercni. Stare useky casem predelam taky. Je to ale tezke, na vyber toho je pro reálnou trat po malu.
Mozna pak ještě zkusim trosku omezit 3D stromy ale davam je jen vedle koleji dal ne.
Jsem natočil video (stav k 15.02.2015)a při plném rozlišení a všech detailů je to tak napůl,ale ty přechody jsou tam znát že se to místy zastavilo ten přechod vegetace je znát,dost tedy taky sežere ten bandicam když je zapnutý ale i tak to bude pro velmi silné sestavy ,jinak parádní jako živé ale...
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Mraca121 »

KaMat: Děkuji moc pomohlo :) Akorát chybí trolej ale to bude asi problém jinde.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Mraca121 píše:KaMat: Děkuji moc pomohlo :) Akorát chybí trolej ale to bude asi problém jinde.
Trolej není postavená nikde. Asi jen kousek v Bystřici myslím.
Vlastik

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Vlastik »

Vlastik píše:
KaMat píše:
Hekl338 píše:To FPS bol problem aj pri poslednej verzii. Pri pouziti MSAA je to v pohode, ovsem ak pouzivas, ako ja, 3x3 SSAA FPS ide rapidne dolu. Robi to husta vegetacia. Inak trat je velmi pekne spracovana, aspon podla obrazkov, vidim, ze aj denna doba uz je ok :lol: Ale taka zaludna otazka, ako to bude s puzitymi addonmi? Je trat uz zjednotenejsia na nase konciny-prevazne CS objekty?
Nove useky stavim co se tyce stromu a domu jen CS, Fabriky komercni. Stare useky casem predelam taky. Je to ale tezke, na vyber toho je pro reálnou trat po malu.
Mozna pak ještě zkusim trosku omezit 3D stromy ale davam je jen vedle koleji dal ne.
Jsem natočil video (stav k 15.02.2015)a při plném rozlišení a všech detailů je to tak napůl,ale ty přechody jsou tam znát že se to místy zastavilo ten přechod vegetace je znát,dost tedy taky sežere ten bandicam když je zapnutý ale i tak to bude pro velmi silné sestavy ,jinak parádní jako živé ale...
Kdo má zájem tak video zde věřím že i KaMat ocení moji znahu aby se dalo minimalizovat riziko hraní:
https://www.youtube.com/watch?v=obg0_Vj ... aLsZSuVApw
Full HD 1080
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše: Kdo má zájem tak video zde věřím že i KaMat ocení moji znahu aby se dalo minimalizovat riziko hraní:
Prosím, můžeš ten příspěvek vysvětlit? Nebo spíše napsat větu tak, aby to pochopili i blbci jako já.
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Dusan »

Roman píše:
Vlastik píše: Kdo má zájem tak video zde věřím že i KaMat ocení moji znahu aby se dalo minimalizovat riziko hraní:
Prosím, můžeš ten příspěvek vysvětlit? Nebo spíše napsat větu tak, aby to pochopili i blbci jako já.
To je tak, když se nepíše interpunkce... :lol:
Podle mě mělo být:
Kdo má zájem, tak video [je] zde. Věřím, že i KaMat ocení moji snahu, aby se dalo minimalizovat riziko hraní.
:D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Já to pochopil tak že hraní je riziko a melo by se omezit :)
Jak budu na pc tak mrknu na video.
Vlastiku jakým programem stříháš videa ?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Na tom videu se ti to seká i na nezastavěném úseku mezi Třincem a Bystřicí. Proč ?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Roman »

KaMat píše:Na tom videu se ti to seká i na nezastavěném úseku mezi Třincem a Bystřicí. Proč ?
Pro mě taky nejkritičtější úsek :). Dělá to Třinec z obou stran ;). Asi je tam i už hodně kolejí.....
Mě zajímá i to riziko hraní :D . Co tím bylo myšleno :D
Vlastik

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Já to pochopil tak že hraní je riziko a melo by se omezit :)
Jak budu na pc tak mrknu na video.
Vlastiku jakým programem stříháš videa ?
Tak vysvětlím,
původně když mi KaMat poslal poslední verzi trati tak jsem říkal že to projedu a řeknu připomínky ,potom mě napadlo než něco připomínkovat natočit video kde se dá víc poznat co změnit nebo upravit,takže vlastně může na videu porovnat co je kde udělat a zlepšit co se týče hratelnosti (to bylo myšleno riziko hraní) tak aby to bylo alespon pro většínu uživatelé hratelné.Protože když se to seká mě tak asi všem tolik můj názor ,jednoznačně souhlasím s tím co psal Hekl že při nejvyšším zobrazení ty přechody (záškuby )jsou markantní při načítání vegetace až i několik km a je to i vidět.
K nahrávání používám bandicam FPS 30 (60) rozlišení p1080 a kvalitu 80 % ,to je tak že se to dá nahrát na youtube do těch 30-40 Gb závislé ještě na tom zda je to z kabiny nebo z venku ,točím většinou z venku protože tak je možné zachytit toho co nejvíc.
V zásadě video nestříhám snažím se to natočit v celku,pokud je potřeba používám jednoduchý program,AVS video editor.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Hekl338 »

Skus si to zahrat s 8xMSAA a FPS pojde rapidne hore. Ono je to v podstate v pohode hratelne, lebo len minimum uzivatelov pouziva SSAA a pri pouzivani MSAA postaci aj priemerny notas a pojde to dobre. Ked je viac stromov, grafika (resp. cela zostava) moze byt sebelepsia, proste engine nezvlada "vyhladit" (SSAA) tolko objektov. Ten isty problem mam na uzkokolajke, kde je viac stromov. Akonahle prepnem na MSAA, FPS je celu dobu 45 a viac. Nie je to chyba autora, zial enginu.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Roman »

Jenže to , jak to píšeš ty znamená, že si uděláte simulátor pro pět vyvolených a my, zbytek se vrátíme k msts :D .
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Tak ono staci vypnout stiny - ty jsou podle me stejne hnusne a nezobrazujou se kdo vi jak daleko, pak zmensit viditelnost a hratelne to je.
Zamčeno