Trať Kladské pomezí_( Future)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Ještě jsem zapomněl, původní trať odstraňte a nainstalujte do čisté složky.
Míla
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od alesmafia1 »

Děkuji :) :P
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

V balíčku s tratí je i složka Asset/Milva. Složku Milva zkopírujte do Assets. Přibyly v ní dvě budovy, za což děkuji Dominikovi, který mě tyto budovy postoupil.
Tu slozku Milva musite nakopirovat do Assets/CS_Addon/xxxx
GeometryID d:type="cDeltaString">CS_addon\Milva\Stanice\Budovy\
Ne do assets/Milva !
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
V balíčku s tratí je i složka Asset/Milva. Složku Milva zkopírujte do Assets. Přibyly v ní dvě budovy, za což děkuji Dominikovi, který mě tyto budovy postoupil.
Tu slozku Milva musite nakopirovat do Assets/CS_Addon/xxxx
GeometryID d:type="cDeltaString">CS_addon\Milva\Stanice\Budovy\
Ne do assets/Milva !
Myslím ale, je to dost nešťastné, že v poslední verzi není kompletní balík nezbytně nutných Assets (Milva) a linky návěstidel, které byly součástí první verze.
První verze trati není již dostupná na zde výše uvedeném odkaze a uživatel, který si stáhne pouze aktuální verzi tak nemá šanci tuto trať zprovoznit.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Roman »

První spuštění.
Zajímavé je, že tam nemám ani mojí vlastní trolej :) .
Myslím, že soupis použitých objektů bylo třeba přiložit....
20170107182639_1.jpg
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od sasule »

Mohu poprosit o navedení, kde a v jakém balíku najdu skript k návěstildu As04_Link02_V12? Evidentně mám model, ale není k němu skript.
Ideálně prosím aspoň o ten skript.

Návěstidla v2.7 mám pochpitelně stažena a nainstalována. A koukal jsem i do instalačních balíků, kde není jak návěstli As04_linkXX_V12, tak skript.

Edit: Jen pro upřesnění - našel jsem tento problém ve Starkoči na odjezdu směr Václavice/Jaroměř.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od 750225lentilka »

Koukám že jsem na tom s Týništěm líp. Horší to je od nadjezdu v Petrovicích nad Orlicí. Odsud až do Bolehoště nějací chuligáni pokradli kompletně všechny koleje i s pražci a štěrkem. Jako, nevěděl jsem, že na té trati už není provoz a je zrušená a snesená. :D :D
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Zde jsou moje objekty pouzite v trati (navestidla,linky,cedule,pravidla)
Download zde:
https://ulozto.cz/!DXNjdH3BhNIB/cz-objects-trat506-zip
Ostatni je vec autora.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od sasule »

@750225lentilka - lidi jsou potvory, co naděláš :-)

@Vlastik - Díky za balík, většinu sjem sice měl, ale minimálně návěstidlo (jeho skript) chybělo.

@Míla - mohu-li navrhnout, co kdyby ses domluvil s Vlastikem a minimálně tento jeho poslední archiv přiložil do balíku s tratí? Hodně lidem bys pak ušetřil nervy ;-)
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od 750225lentilka »

Hmm tak mi to prakticky nic neopravilo. :D Před Opočnem od Dobrušky stále chybí vzdálenostní upozorňovadla 300 a 100 metrů (200 metrů záhadně ne) a koleje chybí stále. Přitom z českých objektů mám fakt vše. A koleje se tváří že tam jsou, i když tam vlastně nejsou. :D :D
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od alesmafia1 »

Ahoj, trať je moc pěkná i ta volba kolejí mi přijde moc povedená. :) Ale na můj vkus je krajina až moc osekaná. Není tam příliš 3D stromů. Ale jinak moc pěkný :) ;)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

sasule píše:@750225lentilka - lidi jsou potvory, co naděláš :-)

@Vlastik - Díky za balík, většinu sjem sice měl, ale minimálně návěstidlo (jeho skript) chybělo.

@Míla - mohu-li navrhnout, co kdyby ses domluvil s Vlastikem a minimálně tento jeho poslední archiv přiložil do balíku s tratí? Hodně lidem bys pak ušetřil nervy ;-)
Tak to bylo v prvni verzi kde byl tento balik,trat,GPS znacky a 4x txt (cti me,assety v trati,assety z www stranek a a assets pro trat.
Nechapu ze to Mila nezkompletoval jako v prvnim vydani trati.
@750225lentilka - koleje jsou od Romana nebo od SAD,jine koleje tam nejsou. Od Romana je to drevo 3,4 a od SAD je to taky jeden druh.
Jo znacky ti muzou chybet ,tento usek nebyl kontrolovan tak je to mozne.
Mas instalovana moje pravidla? Pro elektrickou i motorovou verzi?
@Roman - Mila pouziva textury UKTS - FP takze to je problem terenu.
Snad to da Mila zitra do poradku.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

750225lentilka píše:Hmm tak mi to prakticky nic neopravilo. :D Před Opočnem od Dobrušky stále chybí vzdálenostní upozorňovadla 300 a 100 metrů (200 metrů záhadně ne) a koleje chybí stále. Přitom z českých objektů mám fakt vše. A koleje se tváří že tam jsou, i když tam vlastně nejsou. :D :D
Ahoj,
-vzdálenostní upozorňovadla 300 a 100 metrů jsem doplnil. Přehlédl jsem je.
-CS_Addon k balíčku do tratě přidám
-stromy 3D budu místy měnit za 2D
jinak se omlouvám, nevím, co je ještě třeba, aby trať byla funkční, o kolejích atd. napsal Vlastík
S tímto nemám žádné zkušenosti, je mi líto, nevím, co mám ještě udělat.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od 750225lentilka »

Ty koleje mám oboje, to bych je jinak neměl asi nikde ne? Jinak snad všechno funguje.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Roman »

Tak pokus číslo 2.
Nainstalováno vše, co zde bylo dáno ke stažení.
Určitě nebude problém chybějících objektů v tom, že není dostupná testovací trať. Samozřejmě , že aktuální Assets TT mám nainstalovaný a přesto mi chybí spousta objektů. Tím pádem výlev Vlastíka v jiném tématu ztrácí opodstatnění.
20170108131623_1.jpg
20170108133740_1.jpg
20170108134133_1.jpg
Vlastik píše: Nicmene te mohu uklidnit ze trolej je defaultni a to protoze mila vsude pouziva pouze moje pravidla,tvoje jsou sloupy.
Další věc. Vlastík psal, že trolej je defaultní. Pokud jsou opravdu použit jeho pravidla, níže je vidět, že nemá pravdu.


<CatenaryBlueprint>
<iBlueprintLibrary-cAbsoluteBlueprintID>
<BlueprintSetID>
<iBlueprintLibrary-cBlueprintSetID>
<Provider d:type="cDeltaString">CZ_objects</Provider>
<Product d:type="cDeltaString">CD_Addon</Product>
</iBlueprintLibrary-cBlueprintSetID>
</BlueprintSetID>
<BlueprintID d:type="cDeltaString">Railnetwork\Catenary\CZ_Trolej_ss.xml</BlueprintID>
</iBlueprintLibrary-cAbsoluteBlueprintID>
</CatenaryBlueprint>


Abych jen nekritizoval.
Co mě překvapilo, je perfektní optimalizace a hratelnost trati. A přitom trať nevypadá o nic hůře než ty, kde je přeplácaná vegetace a fps třetinové. Myslím, že i KaMat prezentoval minule úsek stavěný tímto způsobem a vypadalo to perfektně. Ale to je samozřejmě věc autorů. Nebrat jako kritiku :)
Jen bych vhodně vegetaci lehce oživil 3D stromy a odstranil ten klasický nešvar, tedy použití 3D vegetace 25 a více metrů od trati. Zaregistroval jsem 3D stromy u silnice snad 100m od kolejí. Absolutní zbytečnost...
A za Týništěm jsem registroval prakticky až k Petrovicím levitující vegetaci. Zřejmě tam došlo k úpravě terénu dodatečně....

Edit: Jsem ochoten v případě zájmu připravit autorovi tratě svou 3D vegetaci kterou lze poté přiložit k trati. Takto jsem to připravil i jiným stavitelům...
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
do balíčku s tratí jsem dal CS_Addon, který Vlastík dal na Uloz_to, aby byl pohromadě s tratí.
Proč chybí koleje, nevím, hlavní kolej z Tyniště n.O do Meziměstí opravoval Vlastík, jak sám píše, jsou pouze dva druhy kolejí. Trolej instaloval také Vlastík. Levitující vegetací spravím, bude v další aktualizaci.
Jinak Romane přivítám tvoji pomoc s 3D vegetací, budu velmi rád. Děkuji.
Stažení tratě je na stejném serveru zde: http://rw.simtrains.eu/kladske_pomezi/t ... pomezi.rar
Jinak mě napište, co vám chybí, snad to dáme s pomocí dohromady. Byl bych rád, aby jste si mohli zajezdit bez nějakého trápení se.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Určitě nebude problém chybějících objektů v tom, že není dostupná testovací trať. Samozřejmě , že aktuální Assets TT mám nainstalovaný a přesto mi chybí spousta objektů. Tím pádem výlev Vlastíka v jiném tématu ztrácí opodstatnění.
Ja jsem psal o TT jako baliku,samozrejmne trat TT je k nicemu,dulezite jsou jen tvoje modely ktere delaji misty docela dobry efekt v trati,To ze autor pouziva vic addonu tak to je proste tak,ono totiz treba sehnat koridorove nastupiste je docela velky problem,zvlast kdyz ty mas 50 druhu asfaltu nebo dlazdic,takze se hleda jinde. Tak je to se vsim,jsem rad ze se podarilo alespon zkoridovat koleje a databaze,taky me chybi plno objektu mam tam fasky ale neresim to,jak jsem psal nebudu si instalovat zbytecny addon protoze tam jsou dva stromy a podobne. Jenom ted jsem zvedavy kde ty ostatni ty tvoje koleje sezenou. budou jezdit po sterku nebo nasypu. :D :D to je asi to nejdulezitejsi.
Ano,defaultni troleji jsem myslel to co se nenatahuje extra,ale je soucasti pravidel.
Mysim ze to bude logicky krok,sam kde jsem neco upravoval tak jsem uz pouzil vegetaci nebo objekty od Hekla,pocitam ze snad budou mit delsi zivotnost.
Ono takhle neco stale hledat nebo prepinat ve filtru je taky unavne zvlaste kdyz je tam desitka addonu.
Samozrejmne muzes pokracovat ve spolupraci dal,pro me byl jen tento usek a jsem rad ze po mesici mohu jit zase delat na PBO.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od anry »

Já se netrápím, nic mě nechybí.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Určitě nebude problém chybějících objektů v tom, že není dostupná testovací trať. Samozřejmě , že aktuální Assets TT mám nainstalovaný a přesto mi chybí spousta objektů. Tím pádem výlev Vlastíka v jiném tématu ztrácí opodstatnění.
Ja jsem psal o TT jako baliku,samozrejmne trat TT je k nicemu,dulezite jsou jen tvoje modely ktere delaji misty docela dobry efekt v trati,To ze autor pouziva vic addonu tak to je proste tak,ono totiz treba sehnat koridorove nastupiste je docela velky problem,zvlast kdyz ty mas 50 druhu asfaltu nebo dlazdic,takze se hleda jinde. Tak je to se vsim,jsem rad ze se podarilo alespon zkoridovat koleje a databaze,taky me chybi plno objektu mam tam fasky ale neresim to,jak jsem psal nebudu si instalovat zbytecny addon protoze tam jsou dva stromy a podobne. Jenom ted jsem zvedavy kde ty ostatni ty tvoje koleje sezenou. budou jezdit po sterku nebo nasypu. :D :D to je asi to nejdulezitejsi.
Ano,defaultni troleji jsem myslel to co se nenatahuje extra,ale je soucasti pravidel.
Mysim ze to bude logicky krok,sam kde jsem neco upravoval tak jsem uz pouzil vegetaci nebo objekty od Hekla,pocitam ze snad budou mit delsi zivotnost.
Ono takhle neco stale hledat nebo prepinat ve filtru je taky unavne zvlaste kdyz je tam desitka addonu.
Samozrejmne muzes pokracovat ve spolupraci dal,pro me byl jen tento usek a jsem rad ze po mesici mohu jit zase delat na PBO.
Ty seš nalitej, ne? Co sem pořád mícháš Testovací trať jako takovou? Já píšu, že samozřejmě mám nainstalovaný aktuální Assets pack TT a stejně mi chybí spousta objektů. A pokud ty objekty chybí mě, určitě to nevyřeší veřejně dostupná aktuální verze trati s Assets packem.
To samý ta trolej. Jak může být defaultní, když je CZ_object/CD_addon. Default je to, co je dodáno se základní verzí hry, tedy pro nás pamětníky Kuju/RailSimulátor, pro další případně jiné addony obsažené v jimi zakoupené verzi hry.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Roman »

Tak problém chybějících kolejnic zřejmě nalezen.
Je nutno nainstalovat i koleje pro KaMatovu trať, tedy jeho Assets.

<BlueprintID>
<iBlueprintLibrary-cAbsoluteBlueprintID>
<BlueprintSetID>
<iBlueprintLibrary-cBlueprintSetID>
<Provider d:type="cDeltaString">Roman72</Provider>
<Product d:type="cDeltaString">SZDC</Product>
</iBlueprintLibrary-cBlueprintSetID>
</BlueprintSetID>
<BlueprintID d:type="cDeltaString">RailNetwork\Track\Koleje321\SZDC_kolej_beton_11.xml</BlueprintID>
</iBlueprintLibrary-cAbsoluteBlueprintID>
</BlueprintID>


Opět Vlastík nezklamal a napadal mě bezdůvodně i když je chyba na straně toho, kdo použil tyto koleje a nedal info o jejich umístění do tratě.
Odpovědět