Trať Kladské pomezí_( Future)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Mám poznámku. Asi by bylo dobré, když už se v tom angažoval Vlastík, aby uvedl do pořádku i seznam Assets.
Pokud mohu tak za me je to pouze prilozena slozka CZ_objects (nove linky navestidel,navestidla,a dalsi nalezitosti.a Milva (tady jen viditelnost znacek)
Jinak ciste se to tyka jen toho useku co je zde vypsany
Takze moje angazovani bylo ciste po databazove strance,zde koleje od Romana (vymeneno za ty 3D koleje od Sad),jedine kde zustali tak Teplice ,protoze tam to furt padalo.
Jinak jsou vsude koleje 2D Roman a Sad (to co bylo puvodni). moje nasypy vymeneno za Romanovo vsude,silnice a dalsi co byly z ruznych zahranicnich addonu jsem se snazil pouzit od Hekla tak jako Rychlostniky a dalsi nalezitosti. Prevaznou cast trati jsem vsude pouzil Romanovo kolejivo.
snazil jsem se aby alespon databaze byla z ceskych dostupnych autoru.

To ze je v seznamu assets neco co tam nepatri tak to neni moje vec.

Po databazove strance zde podpora muze byt ,ale ostatni je vec autora trati.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od sasule »

Ahoj,
zatím jsem projel úsek Meziměstí - Hronov - Václavice.

Dovoluji si upozornit na chybky ve Václavicích:
- Na zhlaví směr Starkoč/Náchod by měla být dvojitá kolejová spojka (jednak dle mých vzpomínek a také dle plánků 2016)
- Na první dopravní koleji se otevírají dveře na špatnou stranu - asi otočené nástupiště. Obrázek

Jinak je to zatím fajn trať :-)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše: ...jedine kde zustali tak Teplice ,protoze tam to furt padalo...
No aby ne. Juknul jsem do složek a je tam mraky traťových pravidel :o .

Kdo chce kam, pomozme mu tam...
Nebo slovy klasika, "je to marný, je to marný, je to marný..." :roll:

Škoda, na trať jsem se těšil...
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:
Vlastik píše: ...jedine kde zustali tak Teplice ,protoze tam to furt padalo...
No aby ne. Juknul jsem do složek a je tam mraky traťových pravidel :o .

Kdo chce kam, pomozme mu tam...
Nebo slovy klasika, "je to marný, je to marný, je to marný..." :roll:

Škoda, na trať jsem se těšil...
Jasne,nicmene to skutecne padalo kvuli pravidlum a to protoze tam byly nastavene od SAD ty nemam ani ja.
Autor je v duchodu a na ty leta co ma tak se mu ta trat povedla,samorejmne cim je clovek starsi tim hur vidi a to je taky kolikrat i pricina proc je vsechno tak daleko rozestupy. Jeste i to ze mel opravdu snad prvni verze rychlostniku i predvestniku tak po trati byla sama flaska ,to same i jine objekty,nicmene se podarilo v tomto useku snad vse zlikvidovat,nevim bylo malo casu projet vsechny kombinace.
Ano vaclavice tam ma byt krizeni,ale autor nevedel jak tak tam udelal tyto spojky.
Ano jedina 1 kolej zustal puvodni,ostatni byly prepracovane vcetne nastupist.
Verim ze v prvnim update to uz bude v poradku.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše: Autor je v duchodu a na ty leta co ma tak se mu ta trat povedla,samo
zrejmne cim je clovek starsi tim hur vidi a to je taky kolikrat i pricina proc je vsechno tak daleko rozestupy. .
Ale to nikdo nezpochybňuje. Mě šlo o to, že pokud mu pomáháš a autor je starší generace, je třeba mu pomoci i radou ohledně systémových chyb. Vůbec to nevyčítám autorovi tratě. Naopak je obdivuhodné, co dokázal.
Ta trať obsahuje spoustu "technických" chyb, které mají přímý vliv na chod tratě. A je mi úplně jasný, že toto znát nemůže. Výše uvedená problematika se tu ale probírala nespočetně krát....
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

juro píše:trať je nádherná, :D
len nemám niektoré koľajnice na trati
nevieš čo s tým :?:
Napiš na kterých úsecích nejsou koleje, potom ti mohu poradit.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

sasule píše:Ahoj,
zatím jsem projel úsek Meziměstí - Hronov - Václavice.

Dovoluji si upozornit na chybky ve Václavicích:
- Na zhlaví směr Starkoč/Náchod by měla být dvojitá kolejová spojka (jednak dle mých vzpomínek a také dle plánků 2016)
- Na první dopravní koleji se otevírají dveře na špatnou stranu - asi otočené nástupiště. Obrázek

Jinak je to zatím fajn trať :-)
O tomto problému jsem psal, když jsem začal trať stavět. Nejdříve jsem stavěl z Václavic do Meziměstí a potom další úseky. A zde ve Václavicích nešel přes návěstidlo signál, pokaždé, když jsem kříž vytvořil a osadil návěstidla, vždy z jedné strany bylo stále na Stůj. Ale mrknu se na to a zkusím opravit. Nástupiště též opravím.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Roman píše:Mám poznámku. Asi by bylo dobré, když už se v tom angažoval Vlastík, aby uvedl do pořádku i seznam Assets.
Je sice hezké, že je tam soupis zaškrtnutých assets, ale namátkou třeba Provider CS_Addon má pod sebou spoustu Product. Na druhou stranu ( prosím, není to cíleno na konkrétního autora, ale jako příklad) si nevybavuji, že by Kiski zveřejnil jediný objekt pro stavitele tratí. Ta informace je myslím matoucí, může uvádět neznalé v omyl a nutit je shánět něco, co bytostně nepotřebují a vlastně ani neseženou...
Asi by nebylo od věci, sepsat readme tak, aby to pochopili i jednodušší jedinci jako já.
Tak staženo, ale bohužel neinstalováno :(.
Ano, je matoucí. Chci napsat, že z některých zaškrtnutých Assets čerpám objekty pro stavitele tratí, ostatní
assets, jako třeba Kiski mám zaškrtnuté, abych mělčím jezdit apod. Myslel jsem to bobře.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Roman »

Také Ti nic nevyčítám. Moje poznámka byla směrována na Vlastíka, který se podíle dle readme na stavbě a verifikaci trati. Pokud tomu věnoval tolik času, že zatrolejoval Týniště a opravil částečně databázi, těch několik minut věnovaných konzultaci ohledně použitých Assets by ho nezabilo :). Soudě dle jeho dřívějších příspěvků, je v těchto věcech znalý a vyzná se.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:Také Ti nic nevyčítám. Moje poznámka byla směrována na Vlastíka, který se podíle dle readme na stavbě a verifikaci trati. Pokud tomu věnoval tolik času, že zatrolejoval Týniště a opravil částečně databázi, těch několik minut věnovaných konzultaci ohledně použitých Assets by ho nezabilo :). Soudě dle jeho dřívějších příspěvků, je v těchto věcech znalý a vyzná se.
Ano,
to je pravda jenze me tlacil cas jelikoz tento usek me stal pres 20 dnu a autor to chtel vydat pred vanocemi,nicmene po dohode s autorem jsem pres RW_Tolls si nechal vypsat vsechny pouzite assets v trati i na ctvercich,ale jejikoz to ma nekolik destitek stran tak se tomu budu venovat po vanocich,mym cilem je taky co nejmene addonu,uz ted vim ze vic jak polovina ze senamu co je u trati v .txt, tam pouzita v trati neni. Takze to uz jen opravdu o cteni a hledani.
Pouzit jeden addon pro jeden strom je blbost.
Jinak v aktualizaci bude i Quick drive s traffic dopravou v nekolika krocich,tim by se mel eliminovat to ze novacek nema moznost si trat projet,protoze scenare chybi a co tam jsou tak jen pozice pro prehlednost.
To prijde odstranit,jinak by to melo byt sjizde,Teplice prijdou predelat kolejove,jinak zasadni zmeny tam nebudou,mimo tech drive avizovanych.
pepah
Příspěvky: 21
Registrován: pon 12. bře 2012 21:23:08
Bydliště: Bruntál

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od pepah »

Děkujeme za další krásnou reálnou trať,
projel jsem to skoro celé, a jezdit se po tom dá i přes zmíněné nedostatky,
které se určitě časem opraví. 8-)
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

I já děkuji za kladné hodnocení. Věřím, že se trať bude líbit i když ne všem. Ale v dalších aktualizacích se pomalu všechno bude vylepšovat.
Pěkné Vánoce.
Míla
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Jen chci upozornit ze kdo si nainstaloval posledni aktualizaci trati 220 tak na teto trati mu budovy zmizeli a nebo jsou velikostne pro mysi,takze kdo chce budovy nez vyjde akualizace tak si musi prepsat slozku Assets\CS_ADDON\PrahaBenesov\Stanice\Budovy\xxx ze starsi aktualizace trati 220
Neni to chyba autora trati.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Stale se pracuje svatek nesvatek,pokud vse pujde dobre mohla by aktualizace vyjit zacatkem ledna,mela by opravovat nekolik chyb co bylo zjisteno.
Asi nejvetsi je prestavba Vaclavice a Teplice.
Opravena 3x jistena spatna rychlost ve spojich na trati,
spatny sklon pri vjezdu do Noveho mesta,
a par drobnosti okolo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Kal000px »

Vlastik: není to chyba jakého autora?
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
adamec475101
Příspěvky: 57
Registrován: úte 12. dub 2016 17:48:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od adamec475101 »

Dobrý den, trať je moc hezká a hlavně parádně dlouhá. Jenom bych se chtěl zeptat na jednu věc. Ve stanicích se mi na výhybkách objevuje místo štěrku MISSING TEXTURE, i když mám stažené české koleje ze kterých je to postavené, konkrétně jsou to koleje od Romana, myslím dřevo 3. Když ale z těch samých kolejí vedle udělám výhybku, štěrk se mi normálně zobrazuje. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc a také přeji všem jen to nejlepší do nového roku.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Kal000px píše:Vlastik: není to chyba jakého autora?
Dominiku, mně.
Míla
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Ve stanicích se mi na výhybkách objevuje místo štěrku MISSING TEXTURE, i když mám stažené české koleje ze kterých je to postavené, konkrétně jsou to koleje od Romana, myslím dřevo 3.
Pokud to jsou koleje od Romana tak zde by nemel byt problem,chtelo by to rici ve ktere stanici se tak deje,jelikoz nove rekonstruovane maji drevo 4.
V zasade po aktualizaci uz v tomto useku nebudou nikde 3D kolejivo od SAD,pouze kolejivo 2D od Romana a SAD.
Po aktualizaci zadna stanice v tomto useku nebude mit v nazvu ceske znaky a vsechny koleje budou pojmenovany podle planu stanic pro rok 2016.
Tim od aktualizace nebudou nikomu fungovat zadne scenare co si udelal v useku Tyniste-Mezimesti-Broumov.
Verim ze nazvy prispeji uz trvalemu stavu a nebude se nic menit.
V akualizaci bude QD z Tyniste -Mezimesti,Mezimesti-Otovice zast.,Nachod-Mezimesti,Teplice-Trutnov-Svoboda n/U(puvodni usek bez oprav). Bez dopravy.
K trati budou prilozene aktivity dle GVD 2016/2017 s jizdnim radem a dopravou,myslim ze to bude komfortnejsi.
Zde je docela problem sehnat vozidla,aktualne opravdu chybi 854 nebo 814,najde se po paru rychlik se 750.7 a jeste i sune,proste gulas. bude sranda sunout 6 km 30 km/h.
Jak mile dokoncim scenare tak trat posilam autorovi aby stim nalozil podle sebe.
Taky je to posledni co jsem zde udelal.
No par screnu z dokoncene prestavby teplic zde:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Vlastik »

Aktualizace cislo 1 je hotova a byla odeslana autorovi trate,
co je noveho? mimo to co jsem napsal drive.
kompetne prepracovana stanice Teplice,tim byly z trati na tomto useku odstraneny posledni 3D koleje od SAD.
Upravena v celem usek rychlost mezi spoji,tak ze to co je na rychlostniku je po celou dobu v useku.
U vsech vjezd. navestidel a predvesti doplneny znacky.
Vsechny stanice maji oznaceny koleje de planu stanic a byly prejmenovany tak aby nepouzivali v nazvu ceske znaky.
Pro novacky je moznost se s usekem seznamit pomoci QD z bodu Tyniste-Mezimesti,Nachod-Mezimesti,Mezimesti-Otovice zast.,Dobruska-Vaclavice-Starkoc,Teplice-Trutnov-Svoboda (bez revize).
V nekolika pripadech pri pouziti QD je pokud nekde konci ,tak si prehodit rucni vyhybku pro zbytek trasy (napr. Nove mesto n. Metuji).
Scenare budou pozdeji.
Za me vsechno.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Trať Kladské pomezí

Příspěvek od Míla »

Dnešním dne můžete stahovat trať A_Kladské pomezí aktualizaci 1.
Mimo to, o čem se zmiňoval už Vlastík v minulém příspěvku, je úprava stanice Václavice,
-vegetace kolem tratě z Václacic do Starkoče včetně,
-přepsány názvy kolejí z Teplic n.M. do Trutnova a Svobody n.Ú., tak aby tam nebyly čárky a háčky
-u vjezdu do Náchoda postavena lávka pro pěší dle skutečnosti
- a další úpravy vegetace kolem tratě.
Na úseku z Jaroměře do Trutnova se pracuje.
V balíčku s tratí je i složka Asset/Milva. Složku Milva zkopírujte do Assets. Přibyly v ní dvě budovy, za což děkuji Dominikovi, který mě tyto budovy postoupil.
Přejí hezkou zábavu.

Trať stahujte přímo zde: http://rw.simtrains.eu/kladske_pomezi/t ... pomezi.rar
Odpovědět