Zakládáme novou trať
Re: Zakládáme novou trať
Myslíš texturu povrchu z googlu nebo 3D krajinu (kopce)?
-
- Příspěvky: 4
- Registrován: pát 02. bře 2012 16:33:15
- Bydliště: Hlinné
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zakládáme novou trať
Na to 3D potřebuji ta data s GEO. Mě šlo o tu texturu z google maps. Prostě někdo z Vás zkušených udělal znova návod na aktuální TS. Vy už víte kam šáhnou.
Re: Zakládáme novou trať
@Alcapone_josef:
Pokud chceš 3D terén, jdi na Hledat a vyhledej si "SRTM". Poté Ti vypadnou příspěvky ve vlákně DEM SRTM. V tom vlákně je odkaz přímo na stažení dat pro 3D terén, odkaz jsem ověřil, funguje. Je tam mraky zip souborů = čtverců (tak, jak je Země rozparcelována). Zipy stáhneš, rozbalíš do Railworks adresáře "X:\...\RailWorks\DEM\SRTM\". Pak ve hře dáš generovat terén a zvolíš SRTM. A je to
Pokud chceš 3D terén, jdi na Hledat a vyhledej si "SRTM". Poté Ti vypadnou příspěvky ve vlákně DEM SRTM. V tom vlákně je odkaz přímo na stažení dat pro 3D terén, odkaz jsem ověřil, funguje. Je tam mraky zip souborů = čtverců (tak, jak je Země rozparcelována). Zipy stáhneš, rozbalíš do Railworks adresáře "X:\...\RailWorks\DEM\SRTM\". Pak ve hře dáš generovat terén a zvolíš SRTM. A je to
-
- Příspěvky: 4
- Registrován: pát 02. bře 2012 16:33:15
- Bydliště: Hlinné
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zakládáme novou trať
Tak po víkendu se konečně podařilo vygenerovat terén a rozchodit mapovou texturu. Nakonec jsem musel použít video od angličana, kde to má na TS2015 a dnešní google. Jen místo kliknutí ohledně textury na ikonku, musím používat klavesu CTRL+G.
Jinak data stáhnout od tud: http://viewfinderpanoramas.org/dem3.html a kliknout na 3"
Videa zde: https://youtu.be/-VUnFFDPu8Y a https://youtu.be/5B-214PXAk4
Je možné to hodit někam, aby to bylo na vrchu, či "Jak na to"
Jinak data stáhnout od tud: http://viewfinderpanoramas.org/dem3.html a kliknout na 3"
Videa zde: https://youtu.be/-VUnFFDPu8Y a https://youtu.be/5B-214PXAk4
Je možné to hodit někam, aby to bylo na vrchu, či "Jak na to"
Re: Zakládáme novou trať
Zdravím
Chtěl bych se zeptat jak mám udelat aby se mi vygeneroval terén všude a ne jen na určitých mistech i když to mám nastaveny na 19x19?
Chtěl bych se zeptat jak mám udelat aby se mi vygeneroval terén všude a ne jen na určitých mistech i když to mám nastaveny na 19x19?
Re: Zakládáme novou trať
Možná ti pro ty místa chybí data.
Re: Zakládáme novou trať
Ono to někdy dost blbne Já třeba na Vsetíně data 100% mám a je tam skoro kilometr hluboký příkop uprostřed hor.. Ale jenom na šířku jednoho čtverce, od Slovenských hranic až někam za VsetínKaMat píše:Možná ti pro ty místa chybí data.
-
- Příspěvky: 389
- Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
- Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké
Re: Zakládáme novou trať
jo to vypada ze ti dal chybi data,jinak se ti vygeneruji ty ctverce co mas nastavene,takze podle mapy zkontrolovat pozici jestli data dosahuji a nebo stahnout dalsi soubor ktery na ten vygenerovany teren navaze.hlavne po vygenerovani terenu dat ulozit aby ten teren zustal. pri dalsim nacteni trate.radim29 píše:Zdravím
Chtěl bych se zeptat jak mám udelat aby se mi vygeneroval terén všude a ne jen na určitých mistech i když to mám nastaveny na 19x19?
-
- Příspěvky: 148
- Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
- Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)
Re: Zakládáme novou trať
Když si tady tak pročítám problematiku při zakládání nové tratě, nedalo mi to a pro sichr, jsem si to zkusil...
Návod na 1. straně opravdu funguje, po pročtení vlákna, jsem si zjistil, co je v návodu špatně a je třeba zadat jinak: RailsimulatorCore -> Railsimulator...
Stáhl jsem si geodata s terénem, vytvořil složky DEM\SRTM, data s terénem jsem umístil tam...
API klíč pro fotomapy z Google mám zadán a nastaven...
Výsledek zde:
Vygenerování terénu a načtení fotomap z Google, ve stanici Praha, Braník...
Myslel jsem, že vytvořit základ bude sakra složité, povedlo se hned na 1. pokus...
Návod na 1. straně opravdu funguje, po pročtení vlákna, jsem si zjistil, co je v návodu špatně a je třeba zadat jinak: RailsimulatorCore -> Railsimulator...
Stáhl jsem si geodata s terénem, vytvořil složky DEM\SRTM, data s terénem jsem umístil tam...
API klíč pro fotomapy z Google mám zadán a nastaven...
Výsledek zde:
Vygenerování terénu a načtení fotomap z Google, ve stanici Praha, Braník...
Myslel jsem, že vytvořit základ bude sakra složité, povedlo se hned na 1. pokus...
-
- Příspěvky: 9
- Registrován: úte 12. zář 2017 6:17:39
Re: Zakládáme novou trať
Ahojky kluci jsem tu novy a chtel bych se pokusit o usek trate Podebrady -Nymburk ale potrebuji poradit abych zadal zpravnou polohu nebo jak to nastavit .dekuji za rady
Re: Zakládáme novou trať
Zdravím, když v editoru stavím trať, načtu mapu (ctrl+g), je cca měsíc vše ok a pak jednoho dne, opět při načtení se mapa posune? Oproti začátku stavění mi třeba nevychází koleje, stejně tak domy atd. Vše je posunuto řekněme o 3 metry? A dále, nejsem si jist, je možné, že G-mapy přeskočí na starší verzi, ne aktualizovanou? Jelikož baráky a některé věci, které mám postavené, nyní po načtení mapy tam nejsou. Mylsím na te mapě... v editoru je tam právě mám postavené, protože dříve se na mapě ukázali. Jako nové domy, nebo rekonstruované tratě, nově natáhlé koleje atd. Otázka, co může za posun mapy a zda jde nějak aktualizovat Google map. Děkuji
Re: Zakládáme novou trať
Mapa se pravděpodobně aktualizuje sama a s posunem mapy nic neuděláš. Za to můžou autoři map.
-
- Příspěvky: 96
- Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10
Re: Zakládáme novou trať
-1983toman píše: ↑pát 17. pro 2021 4:43:53 Zdravím, když v editoru stavím trať, načtu mapu (ctrl+g), je cca měsíc vše ok a pak jednoho dne, opět při načtení se mapa posune? Oproti začátku stavění mi třeba nevychází koleje, stejně tak domy atd. Vše je posunuto řekněme o 3 metry? A dále, nejsem si jist, je možné, že G-mapy přeskočí na starší verzi, ne aktualizovanou? Jelikož baráky a některé věci, které mám postavené, nyní po načtení mapy tam nejsou. Mylsím na te mapě... v editoru je tam právě mám postavené, protože dříve se na mapě ukázali. Jako nové domy, nebo rekonstruované tratě, nově natáhlé koleje atd. Otázka, co může za posun mapy a zda jde nějak aktualizovat Google map. Děkuji
Ty drobné posuny mapy jsou způsobeny záměrně. Googlemapy se totiž zobrazují na základě souřadnic GPS, a to je vojenský systém USA. Pro civilní veřejnost se do těchto map zavádí záměrný drobný posun na zeměpisných souřadnicích, který se navíc čas od času náhodně mění. Kvůli tomu, aby nešlo GPS využít nepřítelem pro přesné zaměření cíle, např. raketou. Výsledkem šachování s posunem souřadnic je onen "nešvar" v navazování jednotlivých čtverců mapy v čase a oproti již vytvořenému modelu kolejiště. S tím nelze nic dělat, prostě snažit se nějak si to kolejiště a krajinu "zprůměrovat" a plynule navázat...
Jestli se verze nějaké části mapy změnila z novější na starší... těžko říci. U Googlemaps je možné všechno. Třeba na tom novějším snímku bylo něco, co nemělo být vidět...
PS:
Pokud stavíš trať v Česko-Slovensku a máš rád svou kreditku, hoď na Google loď a použij raději tento prográmek od JachyHm:
viewtopic.php?f=19&t=2086
Aplikaci si nastavíš a spustíš PŘED spuštěním TS-20xx, editor si pak bude brát podklady nikoliv z Googlemaps, nýbrž z mapy.cz. Druh zobrazení si vybereš jaké chceš (nejnovější ortofoto je coby "letecká-bing"). Snímky jsou oproti Googlu ostřejší a podrobnější. O nějakém náhodném posunu mi není nic známo.
Akorát musíš spouštět 32-bit verzi editoru, v 64-ce se jednotlivé tily zobrazují nekorektně. Více viz. odkaz - diskuze. Pročti si to.
Re: Zakládáme novou trať
Jo, super, funkční..... děkuji a jsem s pozdravem.Highlander píše: ↑pát 17. pro 2021 14:02:42-1983toman píše: ↑pát 17. pro 2021 4:43:53 Zdravím, když v editoru stavím trať, načtu mapu (ctrl+g), je cca měsíc vše ok a pak jednoho dne, opět při načtení se mapa posune? Oproti začátku stavění mi třeba nevychází koleje, stejně tak domy atd. Vše je posunuto řekněme o 3 metry? A dále, nejsem si jist, je možné, že G-mapy přeskočí na starší verzi, ne aktualizovanou? Jelikož baráky a některé věci, které mám postavené, nyní po načtení mapy tam nejsou. Mylsím na te mapě... v editoru je tam právě mám postavené, protože dříve se na mapě ukázali. Jako nové domy, nebo rekonstruované tratě, nově natáhlé koleje atd. Otázka, co může za posun mapy a zda jde nějak aktualizovat Google map. Děkuji
Ty drobné posuny mapy jsou způsobeny záměrně. Googlemapy se totiž zobrazují na základě souřadnic GPS, a to je vojenský systém USA. Pro civilní veřejnost se do těchto map zavádí záměrný drobný posun na zeměpisných souřadnicích, který se navíc čas od času náhodně mění. Kvůli tomu, aby nešlo GPS využít nepřítelem pro přesné zaměření cíle, např. raketou. Výsledkem šachování s posunem souřadnic je onen "nešvar" v navazování jednotlivých čtverců mapy v čase a oproti již vytvořenému modelu kolejiště. S tím nelze nic dělat, prostě snažit se nějak si to kolejiště a krajinu "zprůměrovat" a plynule navázat...
Jestli se verze nějaké části mapy změnila z novější na starší... těžko říci. U Googlemaps je možné všechno. Třeba na tom novějším snímku bylo něco, co nemělo být vidět...
PS:
Pokud stavíš trať v Česko-Slovensku a máš rád svou kreditku, hoď na Google loď a použij raději tento prográmek od JachyHm:
viewtopic.php?f=19&t=2086
Aplikaci si nastavíš a spustíš PŘED spuštěním TS-20xx, editor si pak bude brát podklady nikoliv z Googlemaps, nýbrž z mapy.cz. Druh zobrazení si vybereš jaké chceš (nejnovější ortofoto je coby "letecká-bing"). Snímky jsou oproti Googlu ostřejší a podrobnější. O nějakém náhodném posunu mi není nic známo.
Akorát musíš spouštět 32-bit verzi editoru, v 64-ce se jednotlivé tily zobrazují nekorektně. Více viz. odkaz - diskuze. Pročti si to.